« Listopad 2024 »

ERASMUS+ PROJEKT - EVOKE
Autor: Nikolina Burčak, 17. 10. 2024.

S ponosom možemo objaviti kako se naša škola kao partner Europskog doma Vukovar uključila u Erasmus+ projekt naziva EVOKE u trajanju od 3 godine. U projekt je uključeno 13 partnera iz Njemačke, Francuske, Španjolske, Finske, Poljske i Hrvatske.
Cilj projekta je razviti pedagoške formate i materijale koji će podržati ranjivu djecu i mlade, poticati socijalnu inkluziju, jačati demokratske kompetencije te osigurati da svi mladi pronađu svoje mjesto u društvu, prevladavajući isključenost, diskriminaciju i gubitak povjerenja u obrazovne i društvene institucije.
Tijekom prvog susreta u Poljskoj od 7. do 11. listopada 2024. učiteljice Ivana Mažar Marušić i Kristina Žuvić posjetile su grad Opole i njihov Centar za edukaciju gdje su sudjelovale u nizu radionica na temu inkluzije i raznovrsnosti. Posjetile su i specijalizirane učionice za rad s učenicima s posebnim potrebama.
Osim toga, posjetile su i Osnovnu školu 2 u Kluczborku gdje su imale priliku vidjeti kako je obrazovni sustav u Poljskoj organiziran te kako se provodi nastava.
Bila je ovo prilika za razmjenu iskustava s kolegama učiteljima iz 6 zemalja te dragocjena prilika za profesionalni razvoj i suradnju.
#europskidomvukovar #erasmusplusevoke

ERASMUS+ PROJEKT - EVOKE
Autor: Nikolina Burčak, 17. 10. 2024.

#europskidomvukovar #erasmusplusevoke