KNIŽEVNI SUSRET S JADRANKOM BITENCOM
Autor: Darko Tufekčić, Mirjana Kovač, 30. 10. 2017.

U četvrtak 26.10.2017. u našoj je školi gostovao književnik Jadranko Bitenc predstavivši svoje najpoznatije knjige za djecu i lektiru za 5. i 6. razred osnovne škole Twist na bazenu i Lana, godina mačke. Učenici su imali priliku bolje upoznati književnika te postavljati mu pitanja i saznati odgovore o nastajanju njegovih knjiga.

Jadranko Bitenc rođen je 1951. godine u Vrhniki u Sloveniji. 1981. godine diplomirao je komparativnu književnost na Filozofskom fakultetu u Zagrebu. Od 1990. godine radi kao voditelj Centra za kulturu i obrazovanje POU Ivanić-Grad.

Objavio je četiri romana za djecu: Lana, godina mačke, Ljeto na koljenima, Twist na bazenu i Pyjama blues, kao i dva romana za tinejdžere: Osmijeh nepopravljivog optimista i Meko okidanje. 1983. objavio je roman za odrasle Statist. Sudjelovao je u postavljanju kazališne predstave Trava iz asfalta kao scenarist, a za kazalište je 2011. adaptirao i vlastiti roman meko okidanje. Twist na bazenu, Osmijeh nepopravljivog optimista i Meko okidanje izvedeni su kao radio-drame i više su puta reprizirane na HRT-u.

Zastupljen je u antologijama hrvatske dječje i tinejdžerske književnosti, kao i u čitankama za osnovne škole. Održao je preko tisuću književnih susreta u osnovnim školama u hrvatskoj i u inozemstvu.

Nadamo se novom susretu s još boljim i maštovitijim knjigama!

A što su učenici kazali o književnom susretu….

….pročitao sam roman Twist na bazenu kojega je napisao Jadranko Bitenc. Jako me oduševio jer sam saznao da je autobiografski i što baš opisuje razdoblje našeg života – o prvoj ljubavi, svađi najboljih  prijatelja zbog djevojčice Lili te bijegom od kuće….

….on je jedan od poznatijih hrvatskih književnika. Pokazao nam je sva njegova djela koja je napisao. Postavljali smo mu razna pitanja i na sva je znao odgovoriti. Bilo nam je super, samo da je malo duže trajalo….

….na prvi pogled izgledao mi je baš simpatično. Ima šezdeset i šest godina, a meni izgleda puno mlađe.

KNIŽEVNI SUSRET S JADRANKOM BITENCOM
Autor: Darko Tufekčić, Mirjana Kovač, 30. 10. 2017.

Nadamo se novom susretu s još boljim i maštovitijim knjigama!

A što su učenici kazali o književnom susretu….