Posjet HNK Osijek
Autor: Ivana Mažar Marušić, 11. 2. 2017.

Početak drugog polugodišta učinili smo posebnim posjetom HNK u Osijek. Prvi tjedan nastave naša nastavnica glazbenog nas je sve uputila u baletnu priču o djevojčici Klari koja na dar dobiva prekrasnog lutka Orašara s kojim potom putuje u čaroban svijet. U tom svijetu, Klara i njezin Orašar, upoznaju razne likove i plesove, meni najdražu Šećernu vilu i njezin čarobni ples.

Kada je došao dan odlaska u Osijek, svi smo bili jako uzbuđeni. Došavši u Hrvatsko narodno kazalište Osijek brzo smo se smjestili i s nestrpljenjem iščekivali početak baleta.

Balet je započeo glazbenom uvertirom koju je izveo orkestar HNK-a. Smještena u galeriji, mogla sam vidjeti razne instrumente koji su mi bili poznati sa sata glazbene kulture. Flaute, violine, limeni puhači… svi su bili tu. Savršeno usklađeni, slušali su dirigenta i pratili njegove pokrete. U drugom,
meni osobno najdražem dijelu, započeli su razni plesovi. Arapski ples, zabavni Kineski ples, neobični Turski ples, Ruski ples koji su izveli odlični muški plesači, te Šećerni ples kojega je otplesala Šećerna vila. Svojim anđeoskim pokretima osvojila je srca publike koji su je potom počastili gromoglasnim pljeskom. Orkestar, balerine i baletani, svi su odradili svoj posao sa puno pažnje i truda poklonivši nama učenicima nezaboravnu večer koje ćemo se svi rado i sa osmijehom na licu sjećati.

NIKOLINA PETROVIĆ, 7a

Posjet HNK Osijek
Autor: Ivana Mažar Marušić, 11. 2. 2017.

NIKOLINA PETROVIĆ, 7a