Posjet Gradskoj knjižnici
Autor: Narcisa Tvorek, 11. 1. 2016.

Učenici 6a i 6b razreda osnovne škole Dragutina Tadijanovića  Vukovar 15.prosinca 2015. posjetili su Gradsku knjižnicu Vukovar. U knjižnici nas je dočekala gospođa Ana Manojlović s kojom je dogovoren sat lektire. Učenici su ranije dobili zadatak pročitati nekoliko bajki Ivane Brlić-Mažuranić (Bratac Jaglenac i sestrica Rutvica, Ribar Palunko i njegova žena, Kako je Potjeh tražio istinu, Sunce djever i Neva Nevičica).

Gospođa knjižničarka uvela je učenike u vrijeme djetinjstva poznate spisateljice i svijet bajki. Približila je učenicima samu književnicu originalno se predstavivši kao ona čemu je pripomogla njezina odjeća i cjelokupna dekoracija stola pred njom. Govorila je o Ivaninom odrastanju uz bajke i konačno potrebi da ih i sama piše za svoju djecu. Sama interpretacija bajki tekla je lako i slatko jer su učenici odgovarali na lagana, zanimljiva pitanja i za svaki odgovor bili nagrađeni darom (u duhu predstojećih blagdana).  Na kraju nas je knjižničarka počastila i pralinama još uvijek ne izlazeći iz lika književnice. Učenici su se vratili u školu zadovoljni i prepuni veselih dojmova. Bajka im se još više uvukla pod kožu.  Hvala gospođi Manojlović na trudu i daru razumijevanja bajki.
Narcisa Tvorek

Posjet Gradskoj knjižnici
Autor: Narcisa Tvorek, 11. 1. 2016.

Narcisa Tvorek