« Svibanj 2024 »

Tucijada 2023.
Autor: Nikolina Burčak, 22. 4. 2023.

"U povodu najvećeg kršćanskog praznika, pravoslavnog Vaskrsa, u Osnovnoj školi Dragutina Tadijanovića u Vukovaru u utorak, trećeg dana Vaskrsa, održana je Tucijada i izbor najljepšeg vaskršnjeg jajeta. Inicijator ovog takmičenja je Udruga za uzgoj i zaštitu životinja „FENIKS“ Borovo iz Borova koje je za najbolje takmičare osiguralo nagrade. Najbolji dobili su pehare, a svi su dobili diplome i čokolade. Nakon žrijeba i tucijade u 1. polufinalu sudjelovali su Milica Živković, 2.1, protiv Jovane Đurić, 4.1; a u 2. polufinalu Veljko Zorić, 7.1, protiv Sergeja Skenderije, 5.1. U finalu su se suočili Jovana Đurić, protiv Veljka Zorića. Ovogodišnja pobjednica Tucijade, s najtvrđim jajetom, bila je učenica četvrtog razreda Jovana Đurić. Posebno povjerenstvo; Ana Hrgović, tajnica škole i Antonija Suton, pedagoginja škole; izabralo je i najljepše vaskršnje jaje čija je vlasnica Lena Vatralj, učenica 7.1 razreda. Pored najljepšeg jajeta povjerenstvo je proglasilo i naj jaja, po različitim kategorijama: Milica Živković 2.1 – jaje s najjačim umjetničkim dojmom Jovana Bogdanović 3.1 – najsakralnije jaje Vedran Pavlović 4.1 – najefektnije jaje Emilija Dorogin 4.2 – najrustikalnije jaje Milica Radišić 5.1 – najkreativnije jaje Teodora Leskovac 7.1 – najtradicionalnije jaje Aleksej Ilić 8.1 – najmodernije jaje.“ "Povodom najvećeg hrišćanskog praznika, pravoslavnog Vaskrsa, u Osnovnoj školi Dragutina Tadijanovića u Vukovaru u utorak, trećeg dana Vaskrsa, održana je Tucijada i izbor najlepšeg vaskršnjeg jajeta. Inicijator ovog takmičenja je Udruženje za uzgoj i zaštitu životinja „FENIKS“ Borovo iz Borova koje je za najbolje takmičare obezbedilo nagrade. Najbolji su dobili pehare, a svi su dobili diplome i čokolade. Nakon žreba i tucijade u 1. polufinalu učestvovali su Milica Živković, 2.1, protiv Jovane Đurić, 4.1; a u 2. polufinalu Veljko Zorić, 7.1, protiv Sergeja Skenderije, 5.1. U finalu su se suočili Jovana Đurić, protiv Veljka Zorića. Ovogodišnja pobednica Tucijade, s najtvrđim jajetom, bila je učenica četvrtog razreda Jovana Đurić. Posebna komisija; Ana Hrgović, sekretarica škole i Antonija Suton, pedagog škole; izabralo je i najlepše vaskršnje jaje čija je vlasnica Lena Vatralj, učenica 7.1 razreda. Pored najlepšeg jajeta komisija je proglasila i naj jaja, po različitim kategorijama: Milica Živković 2.1 – jaje s najjačim umetničkim utiskom Jovana Bogdanović 3.1 – najsakralnije jaje Vedran Pavlović 4.1 – najefektnije jaje Emilija Dorogin 4.2 – najrustikalnije jaje Milica Radišić 5.1 – najkreativnije jaje Teodora Leskovac 7.1 – najtradicionalnije jaje Aleksej Ilić 8.1 – najmodernije jaje.“

Izvor: Novica Gajić

Tucijada 2023.
Autor: Nikolina Burčak, 22. 4. 2023.

Izvor: Novica Gajić