« Listopad 2024 »

Naša škola u projektu razvoja kreativnosti darovite djece
Autor: Marijana Tadić, 5. 6. 2019.

Osnovna škola Dragutina Tadijanovića jedna je od 23 škole koja je u suradnji s osječkom udrugom Klikeraj radi na razvoju kreativnosti darovite djece u sklopu projekta „Škola za 21. stoljeće, škola za kreativnost“. Tijekom drugog polugodišta daroviti učenici 4.-ih razreda uključeni su u radionice za razvoj kreativnog mišljenja, a daroviti učenici 6.-ih razreda sudjelovali su u projektnom učenju u sklopu teme Pusti otok.

Daroviti učenici 6.-ih razreda svih škola uključenih u projekt imali su priliku sudjelovati u radionicama prema svom izboru na Ljetnoj školi kreativnosti koja se održala u subotu 1. lipnja 2019. godine u prostorijama udruge Klikeraj. Nakon radionica predstavili su rezultate projektnog učenja i vidjeli prezentacije učenika drugih škola te na taj način u zajedničkom druženju zaokružili aktivnosti tijekom projekta.

Na slikama možete vidjeti učenike koji su posjetili Ljetnu školu kreativnosti u Osijeku i štand naše škole s učeničkim produktima: Dnevnik brodolomca (Lazar Cvijović), reljefni prikaz Galapagosa (Lazar Cvijović), maketa splava (Lazar Cvijović) te vodič za preživljavanje (Ana Piljaš).

Naša škola u projektu razvoja kreativnosti darovite djece
Autor: Marijana Tadić, 5. 6. 2019.