« Listopad 2024 »

Naša škola kao dio projekta „Škola za 21.stoljeće, škola za kreativnost“
Autor: Marijana Tadić, 18. 3. 2019.

U našoj školi tijekom ove školske godine provodi se projekt „Škola za 21.stoljeće, škola za kreativnost“. Pored naše škole u projekt je uključeno ukupno 23 osnovne škole s područja istočne Hrvatske. Projekt je usmjeren prema razvijanju kreativnosti kod darovitih učenika i u njemu sudjeluju učenici četvrtog i šestog razreda. Nositelj projekta je osječka udruga Klikeraj s kojom već niz godina ostvarujemo uspješnu suradnju, a projekt je financiran sredstvima Ministarstva znanosti i obrazovanja.

U početnom dijelu projekta učitelji, nastavnici i stručni suradnici su prošli obuke iz projektnog učenja te poslušali edukacije iz identifikacije  darovitosti odnosno osnova kreativnosti.

Aktivnosti koje slijede su radionice za darovite učenike. Učenici četvrtog razreda će se uključiti u radionice kreativnog mišljenja uz pomoć didaktičkih igara i aktivnosti koje nas potiču da stvaramo vlastite ideje i igramo se njima.

Daroviti učenici šestog razreda će se baviti projektnim učenjem i pomoću mašte zaputiti u avanturu na pusti otok. Kroz radionice se istražuju specifičnosti pustog otoka i mogućnosti organizacije života na takvom mjestu. Što ćemo kreirati kao rješenje našeg „otočkog“ problema vidjet ćemo krajem projekta, a naš rezultat prezentirat ćemo na Školi kreativnosti kada ćemo se zaputiti u Osijek i svoj uradak prezentirati pred svim drugim školama koje sudjeluju u projektu.

Marijana Tadić, stručna suradnica psihologinja

Antonija Suton, stručna suradnica pedagoginja

Kristina Žuvić, učiteljica razredne nastave

Naša škola kao dio projekta „Škola za 21.stoljeće, škola za kreativnost“
Autor: Marijana Tadić, 18. 3. 2019.

Marijana Tadić, stručna suradnica psihologinja

Antonija Suton, stručna suradnica pedagoginja