KNJIŽEVNO - ZABAVNI KVIZ O ŽIVOTU I DJELU DRAGUTINA TADIJANOVIĆA ODRŽANOM U SLAVONSKOM BRODU
Autor: Darko Tufekčić, Mirjana Kovač, 12. 11. 2018.

9.11.2018. godine sudjelovali smo na Književni – zabavnom kvizu o životu i djelu Dragutina Tadijanovića u OŠ Hugo Badalić u Slavonskom Brodu u organizaciji Turističke zajednice Slavonski Brod. Sudjelovalo je 27 ekipa iz svih krajeva Hrvatske. Natjecanje je otvoreno kratkim programom u kojemu su učenici pokazali običaje i plesove slavonskoga kraja. U eliminacijskom dijelu kviza ekipe od četiri učenika su pisale test u kojem su pokazale znanje o životu i djelu Dragutina Tadijanovića. Nakon toga dijela, učenici su sa svojim mentorima obišli Tadijinu rodnu kuću u Rastušju, Spomen dom, Tvrđavu i Franjevački samostan u Slavonskom Brodu.

U eliminacijskom testu zauzeli smo peto mjesto te smo se tako plasirali u finale s OŠ „Ivan Goran Kovačić“ iz Slavonskog Broda, OŠ „August Šenoa“ iz Gundinaca, OŠ „Đuro Pilar“ iz Slavonskog Broda te OŠ „Ljudevit Gaj“ iz Lužana. Našu su ekipu činile učenice Mia Mihaela Bušić, Vanja Borojević, Livia Grlić, Dora Bajnrauh Petanjak te rezerva Kristina Islentyeva i mentorica Mirjana Kovač, prof. i dipl. knjižničarka.

U 18 sati je započeo prigodni program u PŠ Jelas te nastavak kviza o životu i djelu Dragutina Tadijanovića. U kvizu su bile igre asocijacija, pitalica , pantomime i spretnosti. Najzanimljiviji dio kviza su bili bećarci koje su ekipe same sastavile te profesionalno izvele pred brojnom publikom.

Prvo mjesto je osvojila OŠ „August Šenoa“ iz Gundinaca, drugo OŠ „Đuro Pilar“ iz Slavonskog Broda, a treće mjesto je pripalo nama. Ekipe su dobile vrijedne nagrade Turističke zajednice i izdavačkih kuća.

Iz Slavonskog Broda smo otišle sretne, zadovolje i ponosne što je baš naša škola, nositeljica njegovog imena, ostvarila zavidne rezultate na ovom natjecanju.

Mirjana Kovač, prof. i dipl. knjižničar

Autor: Darko Tufekčić, Mirjana Kovač, 12. 11. 2018.

Mirjana Kovač, prof. i dipl. knjižničar