TERENSKA NASTAVA ZA DAROVITE UČENIKE U SKLOPU PROJEKTA „ŠKOLA PO MOJOJ MJERI“
Autor: Marijana Tadić, 24. 3. 2016.

Tijekom ove  školske godine, pored identifikacije darovitosti u trećem razredu te niza radionica za darovite učenike 3. i 4. razreda, provodi se i projekt „Škola po mojoj mjeri“ koji je odobren i financijski podržan od strane MZOS. U sklopu projekta realizirane su  različite aktivnosti na području uočavanja i poticanja darovitih učenika kao što su edukacije za učitelje, terenska nastava za učenike te opremanje škole za rad s darovitom djecom.

U četvrtak 17. ožujka održana je terenska nastava u Osijeku tijekom koje su daroviti učenici 3. – 6. razreda sudjelovali u radionicama u sklopu Tjedna mozga i u udruzi Klikeraj koja se bavi poticanjem kognitivnog razvoja kod djece.

U sklopu Tjedna mozga učenici su posjetili Osnovnu školu Vijenac u Osijeku te su u radionici „I budućnost može početi“ samostalno osmislili i izradili jednostavnu računalnu igricu. Nakon toga učenici su sudjelovali u „Aha“ radionici kreativnog mišljenja u udruzi Klikeraj te su u nizu vrlo zanimljivih igara i vježbi došli do kreativnih rješenja brojnih situacija.

Obzirom na veliki interes koji su učenici pokazali za ovakve aktivnosti te zadovoljstvo koje je bilo prisutno tijekom radionica, nastojat ćemo organizirati ovakve i slične aktivnosti i ubuduće.

Više slika terenske nastave pogledajte u našoj FOTO GALERIJI.

Marijana Tadić

stručna suradnica psihologinja