60 GODINA OŠ DRAGUTINA TADIJANOVIĆA
Autor: Darko Tufekčić, 20. 4. 2020.

Izradili učenici škole  s učiteljicom Selenom Grbatinić, učiteljicom likovne kulture u mirovini

Gotovo na dohvat Dunava i Vuke, gotovo u sjeni Dvorca Vukovarskog, skrivena

u skutima starih vila i drevnih platana, diše mirisima kestena i lipa jedna škola,

diše najčistijim plućima, bruji žamorom, odzvanja osmjesima stotinama najvedrijih

dječjih lica.

Kojim je imenom zvati?

Ako joj je poezija na krilima, onda u srce može samo pjesma stati!

Janja Vitek, učiteljica u mirovini

Dragi učenici,

poštovani učitelji i roditelji!

1960. godine započela je svoj život u gradu Vukovaru jedna nova škola. Od tada do danas kroz njezina vrata ušlo je puno, puno djece koja su uz ovu školu rasla, puno učitelja koji su u nju unosili ljubav i znanje, i puno roditelja koji su u nju donosili svoje povjerenje. Tako je s djecom rasla i  škola koju i danas  volimo i grlimo svojom ljubavlju baš kao i naši prethodnici one davne 1960.

19. travnja 2006. godine hrvatski pjesnik Dragutina Tadijanović potpisao je suglasnost da naša škola  prigrli i ponese njegovo ime. U Spomenicu škole tada je upisao :

Oduševljen susretom učenika i nastavnika

Druge osnovne škole u Vukovaru,

ne mogu naći riječi kojima bih iskazao

osjećaje, dok sam slušao đačko izvođenje

mojih pjesama i dok sam slušao i odgovarao

na đačka pitanja.

Nikada neću zaboraviti ove trenutke.

Dragutina Tadijanović

Vukovar, 19. 4. 2005.

Danas 19. 4. 2020. godine radi posve neočekivane i specifične situacije pandemije koronavirusom (covid19)  hodnicima škole ne odjekuju zvuci dječjih glasova, učiteljskih uputa i ne čuje se školsko zvono. Škola je tiha baš kao i sve druge škole u našoj Domovini.

Zato  smo odlučili ovaj Dan škole, kada se s ponosom i radošću prisjećamo 60 godina njezinoga postojanja i dana kada smo je „okitili“ pjesnikovim imenom, pretvoriti u tjedan virtualnog slavlja naše škole.

Svakoga ćemo dana u podne na web stranici škole i na našem Facebook profilu pod zajedničkim imenom „NAŠIH 60“ objavljivati tekstove, fotografije i radove naših učenika posvećene sljedećim temama:

-Škola nosi pjesnikovo ime;

-Šezdeset godina škole;

-Prijateljska šetnja po Hrvatskoj;

-Koraci učenja i prijateljstva;

-Škola za znanje, škola za budućnost.

Pridružite nam se. Zavirite i vi u svoja sjećanja, bilo da ste bili učenik ili učitelj škole ili je škola bila  vaša susjeda, bilo da ste ponekad  samo kao prolaznik prolazili kraj nje diveći se onome što vidite ili vam je osmjeh na lice  izmamilo on što ste čuli.

Objavite zaboravljene fotografije ili komentirajte, ili samo uputite čestitku školi koja će živjeti još puno, puno ljeta.

Naša će svakodnevna mala virtualna slavlja obogatiti i učenici naših Glazbenih i plesnih odjela snimkama svojih izvedbi na koje smo beskrajno ponosni.

Svaka misao na školu dah je u njezinu životu i zato život škole stvaramo i usmjeravamo svi koji joj posvećujemo svoje misli.

Sretan nam i veseo Dan škole koja živi već 60 ljeta i koja na krilima nosi pjesnikove riječi!

Ravnateljica škole Lidija Miletić, prof.